Dzień otwarty w przedszkolu

Dzień otwarty w przedszkoluPrzekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci staje się poważnym przeżyciem. Te trudne początki na równi z maluchami przeżywają rodzice i dziadkowie. Trzeba pamiętać, że wrażliwa psychika dziecięca wymaga wiele taktu i delikatności, odpowiedzialnych i przemyślanych działań.

Aby proces adaptacji dziecka w przedszkolu był miłym przeżyciem, zorganizowaliśmy „Dzień Otwarty”, który odbył się 22 listopada. Przybyli goście mieli okazję zwiedzić przedszkole, poznać bliżej ofertę edukacyjną, porozmawiać z nauczycielami oraz przekonać się jak wygląda dzień w przedszkolu. Goście obejrzeli również zajęcia prowadzone przez Panią mgr Agnieszkę Semla oraz Panią Agnieszkę Rola.


Grupa Króliczków
Temat dnia: „Dzień otwarty- Co robimy w dzień, co robimy w nocy?”
Pani Agnieszka Rola przeprowadziła wraz z dziećmi gry i zabawy, do których przyłączyli się także rodzice:

 • tajemnicze 2 pudełka oklejone symbolami słońca i księżyca (klasyfikacja potrzebnych rzeczy, czynności wykonywanych w dzień czy w nocy)
 • zabawa „Zgadnij co robię?”-zabawa pantomimiczna
 • nauka piosenki „Uśmiechnięty promyk słońca”
 • praca plastyczna „Słońce”
 • wróżba z balonikami
 • słodki poczęstunek dla rodziców


Grupa Tygrysków
Temat dnia: „ Dzień otwarty w naszym przedszkolu-wspólne zabawy z rodzicami”
Prowadzącą w tej grupie była pani mgr Agnieszka Semla:

 • wysłuchanie opowiadania „Gazeciaki”
 • przeprowadzenie wywiadu z rodzicami przez dzieci
 • praca plastyczna „Moja karta w gazecie”
 • bitwa na kule z gazet (dzieci kontra rodzice )
 • wykonanie czapek z gazet przez rodziców dla swoich dzieci
 • magiczne pudełko-słodki upominek dla dzieci
 • podziękowanie i poczęstunek dla rodziców